info@turkuazvadisi.com.tr

Kurumsal

Değerli Turkuaz Vadisi Sakinleri

Vadinin yaşanır olabilmesi için ortak bir çabanın olması gerekliliktir. Biz yönetime geldiğimiz günden bu güne vadiyi ortak payda yapma çabasını her daim ön plana çıkardık. Bu da beraberinde huzuru, güveni getirdi.

Unutmayalım ki vadinin sokakları çocuklarımızın birlikte güven içinde oynadığı alanlardır. Bu nedenle daha fazla birlik ve beraberlik ortamı yaratmamız elzemdir.

Vadi  daima  gelişmekte değer kazanmaktadır. Bütün Ada Başkanlarımız her daim  hummalı bir peyzaj çalışması içindedirler. Vadideki çevre düzenlemelerinin özünde yatan en net sebep daha yaşanılır bir vadi ortaya koymaktır.

Vadinin merkezindeki spor kompleksi T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı  İl Müdürlüğü tarafından devir alınarak 2109 sömestr tatili ile beraber hizmet vermeye başladı.  Bu tesis Fitness Salonu, Tenis Kortları,Yarı Olimpik  Kapalı Yüzme Havuzu, Açık Hava Yüzme Havuzu,Türk Hamamı, Fin Hamamı, Saunası, Skuaş  Salonları ve kafeteryaları  bulunmaktadır.Turkuaz Spor Kompleksi’ nde yüzme, jimnastik, tekvando, karate, güreş, kick boks, santranç, dart ve masa tenisi branşlarında  hizmet vermektedir.

Parklar konusunda vadi genelindeki 5 parkımızdan ikisi Büyük Şehir tarafından bakımları yapılırken 3 tanesinin bakımı İlçe Belediyesi tarafından yürütülmektedir. Bu konuda eksiklerimiz özellikle Turkuaz park konusunda sıkıntılar vardır ama en kısa zamanda bu parkla ilgili sorun TOKİ ve Büyük şehir belediyesi arasında bir çözüm üretilecektir. Ayrıca vadi girişinde ormanla cadde arasında kalan alanda Büyük Şehirle ile Etimesgut Belediyesi arasında yapılan protokolle ilçe belediyesi tarafından parka yapılarak Turkuaz vadisine kazandırıldı. Ayrıca Büyük Şehir Belediyesi tarafından Turkuaz girişteki göbek ile berat ve Fatih caddesindeki orta refüjler yeniden tanzim edildi.

Yaşamı değerli kılan yaşanabilir ortamlardır. Vadi Ankara’nın önemli yaşam merkezlerinden biri olmaya adaydır. Bir yaşama alanının  marka değerini orda yaşayan bireyler belirler. Bizde bu nedenle vadiye güveniyoruz. Bu güven duygumuz 9 yıldır sürdürdüğümüz yönetim sürecinde her gün biraz daha artmıştır.

Yönetim kurulu olarak üzerimize düşen görevi layığı   ile yapmaya devam edeceğiz. Kurulumuz Yönetim Planının esaslarına göre vadiyi şeffaf hesap verebilir ve denetlenebilir hale getirmekten çekinmemekte bilakis bu konulardaki çabası ile mutluluk duymaktadır. Mevcut yönetim planının uygulamasında sıkıntılar yaşanmasına rağmen özenle hazırlanmış dengeli bir plandır.Planın içinde aksaklıklar vardır ancak bunlar düzeltilemez değil. Ayrıca plandaki kademelerin görev paylaşımlarında planı içselleştirmeden çıkan küçük nüans farkları sıkıntılar yaratmakta ise de özde sorun yaratır bir durum söz konusu değildir.

Ulaşım, ısınma (ekonomik ısınma), yönetimin büro hizmetleri konusunda sorunları olmayan vadinin önü açıktır. Yapılan çalışmalar sonucunda şeffaf bir yapı oluşturulup muhasebe birimimiz tarafında her türlü detay kayıt altına alınmaktadır. kat malıklerine karşı sorumluluğumuzun bilinci ile çalışmaya devam ediyoruz.

TURKUAZ VADİSİ hepimizindir. Birlikte güzelliğine değer katacağız.